آشنایی با انواع روش‌های تصفیه فاضلاب

 تصفیه فاضلاب به مجموعه روشها و فرآیندهایی گفته می شود که موجب کاهش آلودگی فاضلاب و پس از طی فرآیندها می توان فاضلاب را به محیط زیست دفع کرد و یا مجدد از آن استفاده نمود. فاضلاب به دو بخش عمده تقسیم می شود.
فاضلاب بهداشتی: شامل فاضلاب تولیدی منازل مسکونی، مجتمع های اداری و تجاری، بیمارستان ها، و … می باشد.
فاضلاب صنعتی : شامل فاضلاب تولید فاضلاب تولیدی مراکز صنعتی و تولیدی از جمله کارخانجات، کارگاهها، نیروگاهها و…میباشد.

اطلاعات بیشتر
تصفیه فاضلاب بهداشتی

در این بخش قصد داریم به معرفی فرآیند تصفیه فاضلاب بهداشتی بپردازیم اما قبل از آن به شرح خود اصطلاح فاضلاب بهداشتی خواهیم پرداخت. به طور کلی به فاضلابی که بر اثر استفاده انسان از آن جهت مصارف بهداشتی تولید می گردد، فاضلاب بهداشتی گفته می شود و حتی در بعضی از مراجع به دلیل دخالت داشتن مستقیم انسان در به وجود آمدن آن ها ، فاضلاب انسانی یا خانگی نیز گفته می شود. سرچشمه این نوع فاضلاب را می توان در بخش هایی چون سرویس بهداشتی ، حمام ، لباس شوئی و امثال آن جویا شد. سوالی که برای بسیاری از کاربران به وجود می آید این می باشد که آیا فاضلاب بهداشتی با فاضلاب شهری تفاوت دارد؟

اطلاعات بیشتر
محلول رفع بوی بد دستشویی

همواره یکی از موارد آزار دهنده در فضای داخلی ساختمان و به خصوص خانه های آپارتمانی ، بوی نامطبوع دستشویی در داخل ساختمان می باشد که حاصل گاز فاضلاب در ساختمان بوده است. این بو می تواند دائم و یا در زمان ها خاصی وجود داشته باشد. برای رفع بوی بد توالت راهکارهای متنوعی ارائه شده است، اولین راه حل استفاده از مواد شیمیایی رایج در بازار می باشد که با توجه به برطرف کردن بوی حاصله برای مدتی کوتاه، معایبی نیز با حود به همراه دارد که در این بین می توان به پوسیدگی لوله کشی ساختمان با استفاده مکرر، تولید بوی حاصله از استفاده این مواد که بسیاری از افراد قابلیت تحمل آن را نداشته و همچنین افرادی که دچار بیماریآلرژی می باشند نیز با استفاده از این مواد بیماری آن ها تشدید خواهد شد.

اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان : 
09130834835