بررسی کارایی منعقد کننده پلی آکریل آمید اصلاح شده با نانو ذرات آلومینیوم اکسید

لجن فعال یکی از فرآیندهای تصفیه متعارف زیستی در تصفیه خانه های فاضلاب است. در این فرآیند مقدار زیادی لجن تولید میشود. تجربه نشان داده است که هزینههای ناشی از تصفیه لجن به طور چشمگیری بالا میباشد و 50-35 درصد کل هزینه های بهره برداری ناشی از تصفیه فاضلاب را به خود اختصاص می دهد. از این رو به لحاظ اقتصادی و عملکردی، مدیریت لجن به ویژه حذف آب اضافی تولیدشده طی فرآیند تصفیه زیستی یکی از مهمترین مراحل در تصفیه فاضلاب می باشد. به منظور کاهش هزینه های گزاف سرمایه گذاری، راهبری تأسیسات تصفیه، تثبیت لجن و جلوگیری از آلودگی های محیط زیست، لازم است حجم لجن تولیدی در تصفیه خانه های فاضلاب تا حد امکان کاهش یابد. بدین منظور معمولا از روش تغلیظ و آبگیری لجن استفاده می شود.

اطلاعات بیشتر
منعقد کننده‌های حاوی ذرات حذف بوی فاضلاب طراحی و تولید شد

منعقدکننده های کدورت همراه با کاتالیزورهای حذف بوی فاضلاب با الگوگیری از روش ساخت پلی الکترولیت ها، توسط محققان شرکت دانش بنیان فرنام رهاورد آسیا طراحی و تولید شد، این دستاورد که نمونه داخلی ندارد علاوه برداشتن قابلیت عملکرد دوگانه، فرایند تصفیه فاضلاب انسانی در کنار مجتمع ها را نیز برای اولین بار در کشور امکان پذیر نموده است.

اطلاعات بیشتر
فرآیند استخراخ نیکل از پساب واحدهای آبکاری با راندمان ۹۵ درصد

فرآیند استخراخ نیکل از پسابهای آبکاری با راندمان و صرفه اقتصادی بسیار بالا، توسط محققان شرکت فرنام رهاورد آسیا با روشی منحصر بفرد طراحی و راه اندازی شد، همچنین با این سیستم ۸۰ درصد آب مصرفی به چرخه تولید بازمی گردد.

اطلاعات بیشتر
روش‌های حذف بوی فاضلاب

یکی از موارد قابل تشخیص آلودگی هوا، بو می باشد که از  منابع مختلفی مانند فاضلاب های شهری و صنعتی، کارخانجات و صنایع، پسماندهای شهری، دخانیات، آلاینده های شیمیایی از کارخانجات و کارگاه های تولیدی و... منتشر می شوند. یکی از مشکلات اصلی در طراحی و بهره برداری تاسیسات جمع آوری، تصفیه و دفع فاضلاب،کنترل بو در سال های اخیر بوده است. بوی فاضلاب شهری معمولاً از گازهای حاصل از تجزیه مواد آلی یا از مواد افزوده شده به فاضلاب ناشی می شود.
یک سری فرآیندهای بیولوژیکی و فعل و انفعالات بیو شیمیایی باکتری ها در سیستم های تصفیه فاضلاب  باعث  تولید انواع گازها ودر محیط باعث انتشار بوهای نامطبوع می‌شود که به گازهای هیدروژن سولفور، آمونیاک موادآلی فرار، مرکاپتان ها و ترکیبات حلقوی فرار بد بو معروف می باشند.

اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان : 
09130834835